Teknik Şartname Nedir?


İş dünyası içerisinde birçok farklı resmi evrak ve sistem bulunmaktadır. Bu sistemlerin tam olarak uygulanması için çoğunlukla prosedür izlenmesi gerekir. Bu prosedürler tamamen şirket ve devlet bazlı olabilmektedir. İş alanında yapılacak olan bir projede ihtiyaç duyulan mal ya da hizmetin satın alınması için ise teknik şartnameler bulunmaktadır. Belge düzenlenmesi, belgenin onaylanması ve devlet tarafından onayı için çevirisi gerekmektedir. Bu durumda ise daima profesyonel bir tercümandan hizmet almak gerekmektedir. MineTranslate olarak bizlerde hem bu alanda hem de diğer resmi evraklarda sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız.

Teknik Şartname


Bir olayın gerçekleşmesi için çeşitli hukuki süreçler bulunmaktadır. İş dünyasında da yapılan ihale ve projeler için gerekli olan ihtiyaçlarda teknik şartname kullanılmaktadır. Bu şartname sistemi istenilen ve ihtiyaç duyulan kapsamların karşılanması için hazırlanmaktadır. Genellikle tasarım, ürün, malzeme ve hizmet bazlı bir kapsam içermektedir.
Satın alınacak ürün ya da sunulacak hizmetin tüm teknik detayları belge içerisinde belirtilmesi gerekmektedir. İş eğer uluslararası kapsamda yapılıyorsa çevirisi ve ölçü bilgilerinin doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir. Belge tamamen teknik alanda olması nedeniyle mühendislik gibi teknik tercüme bilgileri olan tercümanlar hizmet vermelidir. Teknik şartname üzerinde yer alan ölçülerin dahi ülkelere göre çevrilmesi oldukça özel bir çalışma gerektirmektedir.
MineTranslate alanında uzman tercümanlarla çalışmasına ek olarak, tüm hizmetleri sunmaktadır. İstediğiniz tüm tercüme alanlarını inceleyebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Teknik şartname, devlet ihalesi gibi işlemler için de aynı şekilde doğru ve kaliteli bir. Hizmet alabilirsiniz. Aynı zamanda tüm sürecin yönetimini de sizin için biz sürdürüyoruz.